Home O nás Pes Kočka Hlodavec Články

QR kód a Vaše zvíře

QR je zkratka z anglického Quick Response - rychlá odpověď, a začínáme se s tímto fenoménem setkávat všude. To jsou ty prapodivné obrázky umístěné na obalu u každého zboží, které vypadají jako hlavolam - například takto:

Co to tedy vlastně je? Náhrada nebo chcete-li  alternativa čárových kódů. Jenomže zatímco na čárový kód potřebujete speciální čtečku, QR kód přečtete chytrým telefonem, do kterého si zdarma stáhnete potřebnou aplikaci.

A jak to souvisí s vaším zvířetem? Můžete mu totiž teď QR kód pořídit taky! Zakoupíte speciální známku, kterou umístíte na obojek, přes chytrý telefon sejmete kód a založíte mu bezplatně na www.qrcity.cz profil obdobný profilu na Facebooku - uvedete jméno, narození, plemeno, umístíte fotku.

A pak už to je jednoduché.

V případě zaběhnutí psa či kočky kdokoliv s chytrým telefonem načte ze známky na jeho obojku jeho jedinečný QR kód a Vám okamžitě přijde sms, kde Vaše zvíře je, včetně mapky a GPS souřadnic.

QR profil můžete propojit s profilem veterinární ordinace a dostávat tak okamžitě zprávy o změnách ordinační doby a termínu vakcinace.

Přes profil můžete komunikovat s jinými milovníky psů a koček, vyměňovat si informace, najít krycího psa nebo kocoura, prodat štěňata či koťata....a tak dále.

Bližší informace najdete na www.qrcitycz a známku s QR kódem můžete zakoupit v ordinaci za 350Kč.

zpět