Granule nebo konzervy (kapsičky)?

Oba způsoby  mají svá pro i proti.

Granule nabízí pohodlnější způsob výživy, neboť nepodléhají zkáze. Mohou ležet v misce, až na ně váš miláček dostane chuť. Zvíře ale musí veškerou vodu získat pitím, a to může být problém hlavně u koček, které pijí málo. Granule omezují tvorbu zubního kamene, protože nutí zvíře alespoň trochu žvýkat.

Konzervy či kapsičky dodávají nenásilně tolik potřebnou vodu, ale nesežrané zbytky je nutné vyhodit ( v létě do 30 minut). Jsou oproti granulím chutnější a lépe voní, zvíře je proto ochotněji přijímá. Ve srovnání s granulemi obsahují více bílkovin a méně škrobu. Protože zvíře nekouše, mnohem rychleji se mu tvoří zubní kámen.

V každém případě kupujte POUZE kvalitní výrobky. A pozor, málokterá konzerva zajišťuje kompletní výživu z hlediska minerálů a vitamínů. Ty je nutné přidávat speciálním doplňkem a nikoliv granulemi. Granule sice vitamíny i minerály obsahují, ale jejich obsah je poplatný doporučené denní dávce. Podáváte-li dávku nižší, přijem těchto potřebných látek neodpovídá potřebám zvířete a zvyšuje se jeho náchylnost na řadu onemocnění. Podáváte-li spolu s konzervou plnou dávku granulí, zvíře překrmujete a budete zakrátko řešit obezitu.

zpět